Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Telegramma no PSRS Tautas deputātu II kongresa

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  
PSRS tautas deputāti: "...aicinām jaunievēlēto Rīgas pilsētas padomi jau savā pirmajā sesijā izskatīt jautājumu par akadēmiķa A. Saharova vārda piešķiršanu kādai no Latvijas galvaspilsētas ielām."

A. Saharova nāve atstājusi tukšu piektās rindas 26. krēslu PSRS parlamentā. To, ko varēja pateikt krievu inteliģences sirdsapziņa, kā pasaules sabiedriskā doma dēvēja izcilo humānistu, – to vairs nepateiks cits. Savukārt Latvijas republikas Zinātnieku savienība ar A. Saharova aiziešanu ir zaudējusi vienu no saviem goda priekšsēdētājiem.

Mēs, grupa PSRS tautas deputātu no Latvijas, apzinādamies A. Saharova ietekmi arī uz Latvijas tautas likteni cīņā par brīvību, demokrātiju, tautu pašnoteikšanos un starptautisko sadarbību, aicinām jaunievēlēto Rīgas pilsētas padomi jau savā pirmajā sesijā izskatīt jautājumu par akadēmiķa A. Saharova vārda piešķiršanu kādai no Latvijas galvaspilsētas ielām. Tas būtu pieticīgs, bet nepārprotams solis cīņā pret atmiņas genocīdu, ceļā uz dažādu tautību Latvijas un Rīgas iedzīvotāju konsolidāciju.


PSRS tautas deputāti:

V. AVOTIŅŠ, A. CĪRULIS, A. ČEPĀNIS, A. EIZĀNS, R. PAULS, J. PETERS, DŽ. SKULME, I. STRAUTIŅŠ, M. KOSTEŅECKA, R. KUKAINE, N. NEILANDS, V. ŠĻAKOTA, M. VULFSONS, J. ZAĶIS