Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Nodibināta Zaļo partija

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  
Rīgas Balss, Nr. 13 (1990-01-16)

13. un 14. janvārī Jūrmalā notika Latvijas zaļo partijas dibināšanas kongress. Tā darbā piedalījās 250 delegāti no dažādām republikas sabiedriskajām organizācijām, kuru darbība ir vērsta uz vides un cilvēku veselības aizsardzību.

Cenšanās atrisināt ekoloģijas problēmas saviem spēkiem daudzos foruma dalībniekos izveidojusi pārliecību, ka ekoloģiskā domāšana jāpaceļ politikas līmenī. Rūpēm par cilvēka un dabas veselību jākļūst par svarīgāko mērķi Latvijas politiskajā vadībā. Delegāti uzskata, ka visi vides aizsardzības jautājumi risināmi vienota kopsakarā ar sabiedrības problēmām. Kļūdami par partiju, viņi cer redzēt savus pārstāvjus republikas parlamentā un valdībā, tieši iesaistīties Latvijas politiskās un ekonomiskas dzīves attīstības ceļu noteikšanā.

Jau ilgi pirms kongresa Vides aizsardzības klubs, pēc kura iniciatīvas tiek veidota jauna partija, centās iesaistīt vides aizsardzības darbā skolēnus, studentus, garīdzniecības pārstāvjus, atbildīgus republikas Ministru Padomes un Latvijas PSR Valsts dabas aizsardzības komitejas darbiniekus, ārstus un lauku darba cilvēkus, kultūras darbiniekus. Tā sabiedrībā kļuva populārs gan pats klubs, gan viena no galvenajām tā idejām — nākotnes Latvijā veidot kvalitatīvi jaunu politiskās varas līmeni, balstoties uz republikā topošo vairākpartiju sistēmu.

 

J. Kovaļenko,

LATINFORM korespondente