Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Viļņas iedzīvotāji atbalsta Lietuvas valdību

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

Kā ziņoja republikāniskais laikraksts «Tiesa», 95 procenti lietuviešu, gandrīz 60 procenti poļu un 42 procenti krievu, kas dzīvo Viļņā, atbalsta republikas Augstākās Padomes lēmumus. Tādi rezultāti ir socioloģiskajai ekspresaptaujai, ko izdarīja Lietuvas galvaspilsētas sabiedriskās domas pētīšanas centrs.

Viļņu izvēlējās ar nodomu: te dzīvo daudzu nacionalitāšu pārstāvji, un tikai nedaudz vairāk par pusi iedzīvotāju — 50,5 procenti — sastāda lietuvieši.

Atbildes uz jautājumu, kas skāra citu nacionalitāšu pārstāvju dzīves apstākļus Lietuvā, ja republika atdalās no PSRS, rāda, ka gandrīz 80 procenti pamatiedzīvotāju pārstāvju domā, ka cilvēki dzīvos labāk nekā līdz šim. Par to ir pārliecināts arī 51 procents poļu, 32 procenti krievu. Attiecīgi 22 un 26 procenti šo nacionalitāšu pārstāvju uzskata, ka viņu dzīves apstākļi nemainīsies, tas ir, nepasliktināsies.

Un vēl viens rezultāts: 87 procenti lietuviešu atbalsta «Sajūdis» un Lietuvas patstāvīgo kompartiju, 0,9 procenti — Lietuvas kompartiju, kas stāv uz PSKP platformas, un 0,4 procenti — «Jedinstvo». Starp poļiem simpātijas attiecīgi sadalījušās šādi: 31, 10 un 12 procenti, starp krieviem — 20, 20 un 12 procenti. 38 procenti poļu un 46 procenti krievu vēl nav izlēmuši, par kādu politisku spēku viņi iestājas.

 

«Baltija» (LETA)