Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Brīvdienas beigušās

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

Aizvadīto nedēļu satraukumu virpulī bija ierautas arī skolas. Vairākās Rīgas centra vidusskolās tika ierīkoti medicīnas punkti, noorganizēta Rīgas aizstāvju ēdināšana, bet ceļu uz skolu norādīja sarkanas bultiņas un plāksnītes ar trim "T" (tēja, telegrammas, tualete).

Kāda ir situācija Rīgas skolās pēc neplānotajām brīvdienām? Par to sarunājos ar Izglītības iestāžu departamenta direktoru Mārtiņu Kaņepēju.

— Nepilnas divas nedēļas Rīgas skolas nestrādāja. Grūti ir prognozēt, kas mūs sagaida drīzā laikā, tomēr skolām ir jāatsāk normāls darbs. Esam vienojušies ar skolu direktoriem, ka turpmāk viņi paši, negaidot ministrijas pavēli, lems turpināt vai pārtraukt mācības. Pēc tam šis lēmums jāpaziņo rajona izglītības nodaļai.

— Mācību stundas vairākās skolās ir saīsinātas līdz divdesmit minūtēm. Kāpēc?

— Stundu saīsinājums, protams, negatīvi ietekmēs mācību procesu. Tomēr šādi kompromisi jāpieļauj, jo esam nolēmuši, ka mācību gadu nepagarināsim. Skolu vadībai jāizlemj, kā rīkoties — vai sablīvēt mācību stundas, saīsinot to garumu, vai palielināt jaunās vielas apgūšanas intensitāti.

— Vai ministrijas lēmumu atbalsta visi skolu direktori?

— Jūs jau zināt, cik neviendabīga ir Rīga. Ļeņingradas un Oktobra rajonā mācības netika pārtrauktas arī pēc ministrijas pavēles. Mums pārmeta: ko jūs ceļat paniku, Rīgā taču tanku nav?! Tomēr ne mirkli nešaubījāmies par mācību pārtraukšanu Rīgas skolās, jo nevaram riskēt ar bērnu dzīvībām.

I. Kalveite