Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Vai lielā tvarstīšana sākusies —

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

jautāju Latvijas Republikas Ministru Padomes alternatīvā dienesta lietu komisijas priekšsēdētājam Imantam Kaužēnam.

Izrādās, ka atsevišķos Rīgas pilsētas rajonos, kā arī republikas pilsētās un rajonos ir pārtraukts alternatīvā dienesta komisiju darbs. Republikā vairākkārt fiksēta cilvēku aizturēšana, ko organizējuši vietējie kara resori (komisariāti), aktīvi iesaistoties rajonu pašpārvaldes orgānu locekļiem.

Negatīva parādība esot tā, ka, par spīti Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas norādījumiem, "galvu medībās" piedalās arī vietējās milicijas daļas un lojāli noskaņotie kriminālmeklēšanas inspektori. Un tomēr plaša un totāli izvērsta aptvarste republikā nav sākusies.

Lasītāji droši vien ir informēti par Daugavpils kara komisariāta aktivitātēm. Arī Rēzeknes pilsētas un Rīgas Kurzemes priekšpilsētas kara resori enerģiski medī alternatīvā dienestā esošos un okupācijas armijas dezertierus.

Latvijas Sieviešu līgai ir informācija, ka 15. janvāra naktī ir notikusi puišu tvarstīšana Ikšķilē, Brasas stacijā un Rīgas Centrālajā stacijā. Aizturēto neesot, bet no Limbažu rajona saņemta ziņa, ka tur kādas lauku mājas apmeklējuši desantnieki — «nomedītais" ir alternatīvajā dienestā esošais Kaspars Ozols.

 

A. Miesnieks

(16. janvārī)