Lietotāja rīki
twitter.png
draugiem.png
facebook.png
youtube.png
 
janvāris februāris marts aprīlis maijs jūnijs jūlijs augusts septembris oktobris novembris decembris
Helsinki-86
VAK
LNNK
LTF
PSRS tautas deputāti
LR Augstākās Padomes deputāti


ATBALSTĪTĀJI:


dome


kkf

Ko lai dara, ja notiks ļaunākais,

No ''Barikadopēdija''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
  

Ko lai dara, ja notiks ļaunākais, proti, ja politiskais saspīlējums Latvijā prasīs upurus, ja būs ievainotie? Mediķi uz to ir gatavi, turklāt viņu iespējamā darbība būs saskaņota. Rīgā sākuši darboties vairāki medicīniskās palīdzības koordinācijas punkti.

Viens no tiem — bijušais republikas Veselības aizsardzības ministrijas dežūrpunkts, kas pārtapis par koordinācijas centru. Te dežūrē divi cilvēki. VAM dežurante Brīviņas kundze pastāstīja, ka centrā saplūstot visa informācija par cilvēkiem, kam jāsniedz medicīniskā palīdzība. VAM koordinācijas centrs uzņemas palīdzības organizēšanu gadījumā, ja ir daudz cietušo, izsauc vajadzīgos speciālistus, nosūta viņus uz atbilstīgajiem objektiem. Ministrija arī nosaka, par kuriem medicīnas punktiem katra slimnīca ir atbildīga. Savukārt slimnīcu speciālisti atbild par to, lai punktos vienmēr atrastos dežuranti, apgādā tos ar medikamentiem, instrumentiem un medicīnisko aparatūru. Koordinācijas centra tālrunis — 271713.

Savukārt hospitalizācijas birojā nodarbināti četri feldšeri. Te atrodas saraksti, kas informē, uz kuru stacionāru jāved slimnieks ar attiecīgajām traumām. Pa tālruni 276196 vajadzības gadījumā to varēs uzzināt.

(19. janvārī)

I. Strazdiņa